loader
16-020  Czarna Białostocka, ul. Fabryczna 3
Jesteśmy Podlaską Firmą z polskim kapitałem
wybierz język: 

Stosowane przez nas drewno do produkcji, pozyskiwane jest z kontrolowanej wycinki, będącej istotnym czynnikiem w zachowaniu zdrowego ekosystemu leśnego.

Istniejemy od 1983 roku

Poznaj nas - Historia

Od przeszło 40 lat z powodzeniem działamy na rynku jako jeden z pionierów oraz liderów branży stolarskiej.

Zakład Stolarski
"Złoty Sęk" Jerzy Popławski

ul. Młynowa 53
16-020 Czarna Białostocka
NIP: 5420107701
REGON: 050130100

HISTORIA

Na początku działalności firma zajmowała się produkcją boazerii, luster ozdobnych i drzwi z drewna. Jednak w miarę upływu czasu asortyment został rozszerzony.

Od 1995 roku rozpoczęliśmy produkcję drzwi drewnianych wewnętrznych i zewnętrznych.
Od roku 2000 wprowadziliśmy produkcję wierzchniej warstwy podłogowej tj. lameli, aby w roku 2010 rozpocząć produkcję gotowego produktu w postaci dwuwarstwowej i trójwarstwowej deski podłogowej. W 2003 roku powierzchnia firmy powiększyła się z 0,7 ha do prawie 6 ha poprzez zakupienie nowych terenów na inwestycje w Czarnej Białostockiej na ul. Fabrycznej.
Koniec roku 2004 zaowocował otwarciem hali trakowej i dwóch komór suszarnianych. W 2005 roku powstał budynek magazynowy do przechowywania i selekcji lameli podłogowej, natomiast w roku 2006 zmodernizowano park maszynowy przez zakup kolejnego traka poziomego oraz szlifierki szerokopasmowej.
W 2006 firma została członkiem Business Centre Club, a produkt LAMELA DĘBOWA został odznaczony Medalem Europejskim.

Rok 2007 zaowocował w kolejne nowe inwestycje w postaci linii produkcyjnej do produkcji brykietu.
W roku 2008 powstała nowoczesna Hala Produkcyjna lameli drzewnej, którą corocznie modernizowano poprzez zakup nowoczesnych technologii.

Rok 2011 linia technologiczna do produkcji i lakierowania deski podłogowej warstwowo klejonej do długości 6m QUERCUS LONG. W roku 2013 został otwarty Salon Firmowy w Czarnej Białostockiej ul. Fabryczna 3 .

W 2020 roku została zakupiona linia do peletowania. Tym samym rozpoczęliśmy produkcję pelletu dębowego.

Oprócz efektów technologicznych realizowane inwestycje wpływają na poprawę warunków ochrony środowiska, ponieważ modernizacji ulegał system gospodarki odpadami.
Poznaj naszą firmę

Jesteś zainteresowany współpracą?

Chętnie porozmawiamy - zapytaj o możliwości.
"Z firmą Złoty Sęk współpracuję od 5 lat. To solidny i zaufany partner biznesowy. Produkty są wykonywane z najwyższą dbałością o detale i zawsze terminowo. Zawsze chwalę i polecam dobre marki. "

RAFAŁ RUŁA

Właściciel sklepu internetowego
phone-handset